Úvod Rakousko-Tipy na dovolenou Jízda na kolečkových bruslích v Rakousku

Spolupracujeme

Jízda na kolečkových bruslích v Rakousku PDF Tisk Email

V současné době neobyčejně módní sport - totiž jízda na "inlajnech" - inline skating se také v Rakousku těší velké oblibě. K pěstování tohoto druhu sportu

se dá s výhodou využít kvalitních asafltových cyklostezek. V následujícím článku Vám přinášíme vybrané tipy pro kolečkové bruslařky a bruslaře.

 

Všeobecné informace:

Jezdit na inline bruslích je dovoleno na chodníku, na cyklostezce v obci i v pěší zóně. Helma a ochranné vybavení se doporučuje, není však stanoveno zákonem. K tomuto sportu jsou v Rakousku vhodné i takřka všechny cyklotrasy, které jsou z velké části asfaltované a vedou mimo rušné silnice.

 

Vídeň

Donauinsel (Dunajský ostrov)je ideální pro inline brusle. Nabízí až 21 km dlouhých z velké části kvalitně asfaltovaných tras.

www.donauinsel.at

 

Prater Hauptallee nabízí 4 km asfaltované cesty, která ovšem není zcela hladká. Zato Vám zde kolem rostoucí zeleň nabízí příjemný stín a navečer je celá trasa osvětlena.

www.prater.at

 

Innenstadt (městské centrum) V 1. okrese se dá částečně velmi dobře jezdit, kulisa je opravdu nádherná. Je ovšem třeba brát ohled na kolemjdoucí a vlastní bezpečnost.

www.wien.info


 

Burgenland

Rolling Area je opravdovým rájem pro inline skating ve slunečné zemi střední části  Burgenlandu (Sonnenland Mittelburgenland). Očekává Vás více jak 50 km rovných, kvalitně asfaltovaných tras k nenáročnému skejtování. Výchozím bodem pro trasy S1, S2 a S3 jsou termální lázně Sonnentherme Lutzmannsburg-Frankenau.

S1 je dlouhá 15 km a zavede Vás do Klostermarienbergu. Rovná, nenáročná trasa vhodná i pro začátečníky vede přes louky, kolem řeky Rabnitz do Frankenau (zde je možnost občerstvení), trasa dále pokračuje přes pole až do Klostermarienbergu.

S2 její délka je 17 km až  do Oberloisdorfu. Do Frankenau je trasa stejná jako u S1, dále pokračujete ve směru na Unterloisdorf a dále pak do Oberloisdorfu. Na trase se nabízí celkem 3 možnosti občerstvení u tzv. Skater-Wirtů.

S3 má pouhých 7 km a končí v Kroatisch Minihof. Je to široká a asfaltovaná trasa, která vede přes louky a pole a částečně i lesem.

Další informace a mapky získáte přímo na místě v informačním centru Sonnentherme, nebo na stránkách: www.skatingpark.at

 

 


 

Dolní Rakousko

Mostviertel

Cyklotrasa údolím Traisental - vhodným úsekem je část z Herzogenburgu do Kernhofu. Z Herzogenburgu do zemského hlavního města St. Pölten vede cesta bez stoupání a stranou od rušných silnic. Trasa pak pokračuje kolem břehu řeky a po málo frekventovaných silnicích přes Wilhelmsburg do Lilienfeldu. Odtud dál pojedetre idylickou cestou přes Hohenberg kde na Vás čeká lehké stoupání až do St. Aegyd/Neuwalde. Celkem je třeba na posledním úseku překonat asi 200 m převýšení.

Dunajská cyklotrasa - pro inline brusle se zvláště hodí část mezi Greinem a Ybbs/Donau na jižním břehu řeky. Cesta vede romantickým pobřežím Dunaje přes Hößgang do Freyensteinu.

 


 

Horní Rakousko

Dunajská cyklotrasa - z hornorakouské části Dunajské cyklotrasy se na inline brusle hodí nejvíce úsek z Passau do Schlögenu, dlouhý necelých 40 km.

 

Podél řeky Steyr vede cyklotrasa Steyrtalradweg. 24 km úsek mezi obcemi Grünburg a Klaus Vám nabízí kvalitní asfaltovanou trasu bez převýšení.

 

Sportovní centrum - Langlauf- und Biathlonzentrum Innerrosenau - v překrásné oblasti Pyhrn-Priel Vám nabízí 2,5 m širokou a 1,8 km dlouhou asfaltovou dráhu. Je zde i půjčovna sportovního vybavení, bruslí,....Vstupné: 2 € / den, děti do 6 let mají vstupné zdarma.

www.biathlonzentrum.at

 


 

Salcbursko

Z města Salcburku se můžete vydat po Ischlerbahnstraße směrem do Eugendorfu, trasa je asi 13 km dlouhá, celkové převýšení 140 m, stejnoměrné stoupání. Je to úsek spojující cyklotrasy Mozartradweg a Salzkammergutradweg.

Na cyklostezce Ennsradweg si můžete zajezdit na 15 km úseku z Altenmarktu, přes Flachau, Winkler Badesee do Flachauwinkel. Převýšení zde činí přibližně 140 m.

Taurská cyklotrasa Vám nabízí část mezi Gh. Schörhof (Saalfelden), Weißbachem u Loferu a Lamprechtshöhle, rovná plocha bez navýšení je asi 12 km dlouhá.

Salzkammergutradweg - cyklostezky Solnou komorou Vám nabízí hned několik částí trasy vhodných pro inline skating:

Okolo Obertrumer See: Mattsee - Seeham - Obertrum - Mattsee, délka 14 km, cyklotrasa vede podél silnice (kromě průjezdu obcí v Mattsee a Seeham), částečně lehké stoupání.

Podél Wolfgangsee: ze St. Gilgen až k Abersee je trasa dlouhá necelých 6 km, asfaltová dráha bez převýšení Vám nabízí trasu podél jezera až k hostinci Gamsjaga, kde se můžete na terase občerstvit a pak pokračovat dále až do obce Strobl (Abersee).

Mondsee: z Thalgau pojedete do St. Lorenz, dále pak podél jezera Mondsee až do Scharflingu. Trasa je dlouhá 14 km a částečně je zde i mírnější stoupání.

Úseky cykostezky Murradweg: Z Schellgaden (je to část obce Muhr) dojedete do St. Michael im Lungau po trase dlouhé 7 km, bez přeýšení. Další úsek vhodný na inline skating vede ze St. Margarethen přes Unternberg do Tamswegu, rovina, 10 km dlouhá. Z Tamswegu do Ramingsteinu pojedete po trase s lehkým spádem, délka ca. 5 km.

 


 

Korutany

Korutanské Alpy - Naturarena: vhodná pro inline skating je celá cyklostezka Karnische Radweg R3. Obzvlášť se pro tento sport doporučuje 10 km úsek z Kötschach-Mauthen do Gundersheimu. Pojedete krásnou alpskou krajinou, podél řeky Gail, přes malé vesničky, kde se u místních sedláků můžete občerstvit domácí kuchyní a zdejšími specialitami. Tato trasa se hodí především pro rodiny s dětmi, protože vede z Kötschach-Mauthen s mírným klesáním. Podél trasy vede i železnice, to pro případ, že by vás na zpáteční cestě opustily síly ;-). Cyklotrasa končí po 90 km ve Villachu.

Pokud budete v oblasti Rennweg - Katschberg určitě navštivte přírodní rezervaci Natur- und Landschaftsschutzgebiet Pöllatal. Z parkoviště Grillplatz pak můžete vyrazit na inline bruslích po asfaltové trase dlouhé 5 km. Na trase se můžete občerstvit na chatě Kochlöfelhütte a zpátky se svézt vláčkem Tschu-Tschu Bahn.

Cyklotrasa Lavantal R10 - je především rodinnou cyklostezkou, jejíž délka je 54 km. Tato nenáročná trasa je vybavena asfaltovým povrchem a je z velké části plochá. S dobrou kondicí startujete v Reichenfelsu a jedete směrem ze severu na jih podél řeky Lavant přes Wolfsberg, St. Andrä - zde si můžete odpočinout u překrásného jezera a posilnit se na další úsek. Cesta pak pokračuje přes St. Paul a konečná je v Lavamündu. "Naskočit"‘ na trasu však můžete v kterékoliv obci. Pojedete daleko od hlučných silnic, krásnou korutanskou krajinou. Důležité upozornění: jediným přerušením této cyklostezky pro inline skating je asi 10 km úsek mezi Wiesenau a Frantschach St. Gertraud (státní silnice). Jako alternativa se nabízí možnost využít železnice: stanice Wiesenau a Frantschach St. Gertraud.

Z Villachu do St. Niklas vede asi 20 km dlouhá, dobře asfaltovaná dráha, která je částí cyklostezky Drauradweg. Ve sportovním areálu Wasenboden se můžou správní skejtaři opravdu vyřádit - Rollerskate-Funpark s Halfpipe, Funbox, Ollibox, Rail aj.

Další alternativou pro kvalitní inline skating je cyklostezka okolo jezera Ossiachersee.

Z centra hlavního města Korutan Klagenfurtu vede cesta podél vodního kanálu Lendkanal přímo k plážovému koupališti Strandbad Klagenfurt a pak dále podél překrásného břehu jezera Wörthersee až do Veldenu (na severní břeh jezera).V klagenfurtském Europaparku se pak mimo jiné nachází i Funpark pro skejtaře.

 


 

Tyrolsko

Achensee - mezi státní silnicí a jezerem Achensee vede cyklostezka vhodná pro inline skating. Po 8 km končí asfaltovaná cesta u loděnice v Buchau a je třeba se vrátit zpět. Okolní krajina je opravdovou pastvou pro oči. Trasa je vhodná i pro úplné začátečníky.

Alpbachtal & Tiroler Seenland - rovná, 14 km asfaltovaná trasa vede z Rattenbergu směrem na východ do města Woergl podél řeky Inn. Na cestě je celá řada odpočívadel a hospůdek k občerstvení.

Hohe Salve - inline skating dráhu nabízí sportovní centrum ve Wörgl.Kontakt:Sportzentrum des BRG WoerglInnsbruckerstrasse 34

Kufstein - velmi hezká krajina a poměrně jednoduchá trasa (pro začátečníky) vede z Kufstein do Wörgl. Délka je 16,5 km.

Ötztal - ötztalským údolím vede zcela rovná cesta bez navýšení, vhodná pro začátečníky. Délka 7 km.

Ve východní části tyrolských Alp - Osttirol - inline skating trasa pro náročné s dobrou kondicí. Délka 30 km, podél řeky Drau (Dráva) z města Lienz až do obce Sillian na hranicích s Itálií. Celkové převýšení na trase je 450 m. Tím, že cesta neustále pozvolna stoupá, dá se dobře zvládnout. V oblasti mezi Abfaltersbachem a Tassenbachem jsou 3 strmější stoupání. Na dráze je množství odpočívadel a restaurací. Podél cesty vede i železnice.

Pillerseetal - možnost skejtování v Biathlonzentrum Hochfilzen od května do října, denně od 8.30 hodin do 20.00 hodin.Vstupné pro dospělé: 3,50 €, děti: 2 €, děti do 6-ti let mají vstup zdarma.Kontakt:Biathlonzentrum HochfilzenSchuettachstrasse 2

Serfaus-Fiss-Ladis - centrum Funpark Serfaus nabízí možnosti pro inline skating a skateboarding.Informace: Tel: +43/ 5476 6239

St. Johann - tento region Vám nabízí hned 2 tematické trasy.

trasa "přespolní": start je v St. Johann in Tirol přes Hinterkaiser do Rettenbach (Frickingweg - Weitauweg - Velbenstraße - Römerweg) podél Reither Ache až do Übergang Sperten. Odtud dál do Oberndorfu - Wiesenschwang přes alte Kitzbühel Straße do Weiberndorfu a zpět do městečka St. Johann. Délka trasy je 11 km.

trasa "Kneippovy lázně": z Kirchdorfu přes Wenger Strasse do Erpfendorfu - zde si můžete odpočinout v malých Kneippových lázních - dále přes alte Dorfstraße zpět do Kirchdorfu. Délka 8 km.

Údolí Zillertal - 4 km dlouhá trasa mezi obcemi Hippach a Mayrhofen. V samém srdci Alp a přesto skoro bez výškového rozdílu, podél řeky Ziller. Výchozím bodem je hřiště minigolfu severně od Mayrhofen. Osvěžit se pak můžete na koupalištích v Mayrhofenu nebo Hippachu.

 


 

Vorarlbersko

Bodamské jezero

trasa: z Lochau do Bregenzu až k Bregenzerache, podél jezera 6,7 km

trasa: z Hardu přes Höchst do Lustenau podél hráze Rheindamm, délka trasy 6 km

Bregenzský les

trasa: po cyklostezce z Schoppernau do Mellau, podél Bregenzerache, délka 12 km

trasa: z Hittisau do Lecknertal -  jedná se o soukromou silnici, která je ovšem skejtařům k dispozici, délka trasy je 6 km

Montafon - cyklotrasa Montafon z Bludenzu do Partenen, délka je 30 km jsou zde lehká stoupání a převýšení. Upozornění: mezi Schruns a Kaltenbrunnen (asi 1 km ) není asfaltována trasa. Alternativa: vlakem z Tschagguns do Kaltenbrunnen, nebo 15 min. pěšky.Skateparky: Aktivpark Montafon a Skaterhalle Dornbirn.

 


 

 

Autor článku: Rakouská národní turistická centrála, www.austria.info

Související odkazy:

Ubytování v Rakousku

Pohoří Rakouska

Národní parky Rakouska

Dopravní informace

Zobrazení: 8713

Komentáře (0)

RSS feed komentářů

Napiš komentář

menší | větší
security image
Opiš zobrazená písmena

busy
 
 

Partner pro web

Banner